سبد خرید

کارت به کارت و مالیات

کارت به کارت و مالیات

کارت به کارت و مالیات

 

 

 

 

سلام دوستان و آشنایان و خانواده بزرگ ایلیا حسابدار بسیار خوشحال و خرسندیم که در خدمت شما هستیم امروز راجع به یکی از موارد جدید میخوایم با شما گفت و گو کنیم

 

 

جدیدا بحث هایی پیرامون اخذ مالیات از کارت به کارت انجام شده با ما همراه باشین تا در این مورد کمی صحبت کنیم

 

 

⚠️ معیارهای اخذ مالیات از کارت به کارت

 

✳️ سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی پیرامون الگو‌های تعیین شده برای اخذ مالیات از کارت به کارت افراد، گفت:

 

این امر براساس دستور العمل‌های بانک مرکزی صورت می‌گیرد، تاکنون الگوی خاصی برای اخذ مالیات از کارت به کارت افراد مشخص نشده ، شاید هم بهتر است این مسئله مشخص نشود، زیرا فاش شدن آن منجر به تغییر رفتار مودیان می‌شود؛ لذا، این الگو‌ها باید در نزد بانک مرکزی باقی بماند و این نهاد مالی به تناسب الگو‌های تعیین شده اطلاعات لازم را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد.

 

✳️مهدی موحدی بکنظر در گفتگو با بازار نیوز پیرامون جزئیات مالیات از کارت به کارت افراد اظهار کرد: این طرح به منظور ممانعت از فرار‌های مالیاتی است که اخیراً توسط کارت‌ بانکی افراد صورت می‌پذیرد. سازمان امور مالیاتی با تعاملی که با بانک مرکزی دارد،

 

به دنبال آن است که بتواند از طریق شناسایی رفتار‌های مشکوک تجاری که به وسیله تراکنش‌هایی که در بستر کارت به کارت صورت می‌گیرد، مانع از فرار مالیاتی برخی مودیان متخلف شود.

 

✳️سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی افزود: پس از شناسایی این قبیل رفتار‌های تجاری مشکوک، موارد شناسایی شده مورد بررسی قرار گرفته و سپس بعد از احراز فرارمالیاتی صاحبان کارت‌های بانکی، از آنها به تناسب تخلفاتشان مالیات تنظیم و دریافت می‌شود.

 

✳️موحدی بکنظر تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که تاکنون تصمیمات مثبتی در جهت اخذ مالیات از کارت به کارت افراد گرفته شده باشد، اما به دلیل عدم پیروی آن از منطقی واحد، ممکن است تغییراتی در روند آن ایجاد شود.

 

✳️وی تاکید کرد: معیار‌های شمولیت اشخاص برای اخذ مالیات از کارت به کارت اعلام نمی‌شود، زیرا اعلام این مسئله باعث تغییر رفتار مودیان مالیاتی شده و سپس باعث فرار آنها از الگو‌های تعیین شده می‌شود.

 

✳️موحدی بکنظر در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است در جریان اجرای این طرح، مولفه‌های مهمی مثل حجم نقل و انتقال مبالغ، تعداد تراکنش‌ها و یا دیگر الگو‌ها برای اخذ مالیات از افراد در نظر گرفته شود.

 

https://iliyahesabdar.irایلیا حسابدار

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید