مشکلات سامانه مودیان

مشکلات سامانه مودیان

سامانه مودیان

 

 

 

◾️سامانه مودیان؛و مشکلات این سامانه 

سلام و صد درود بر شما دوستان ما در مقالات ایلیا و بخش اخبار سایت قطعا مفصل در مورد سامانه مودیان به شکل مفصل صحبت میکنیم به زودی ولی در این پست به برخی مشکلات این سامانه اشاره می‌کنیم

 

 

 

🔹مشکلات نظام مالیاتی، سازمان امور مالیاتی و مجلس شورای اسلامی را به تصویب و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و راه‌اندازی سامانه مودیان سوق داد. قرار بر این شد از ابتدای سال ۱۴۰۲ همه اشخاص حقوقی، به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را اجرا کنند اما مشکلات متعدد سامانه مربوط به این قانون، معضلات بسیاری را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرد.

 

 

 

🔺این مشکلات در نهایت باعث آن شدند که مجلس، اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را تا اول مهر ماه امسال به تاخیر بیاندازد. با این وجود، به نظر می‌رسد که مشکلات این سامانه، تنها چند روز مانده به موعد مشخص شده همچنان سر جای خود هستند و اقدامات در جهت بهبود این وضعیت، کارساز نبوده است.

 

🔺تجارت‌نیوز برای بررسی مشکلات موجود با یکی از فعالان اقتصادی که نخواست نامش فاش شود، به گفتگو پرداخت. این فعال اقتصادی در رابطه با مشکلات سامانه مودیان گفت:

 

 

🔺سامانه در بسیاری از مواقع کار نمی‌کند و زمانی که فشار روی سایت امور مالیاتی بالا باشد، سامانه برای مدتی کاملا از دسترس خارج می‌شود. این مشکلات باعث می‌شوند که ما در ارتباط با مشتریانمان نیز با مشکل مواجه شویم. زیرا مشتری از ما خرید می‌کند و ما به دلیل اختلال در سامانه، نمی‌توانیم فاکتور صادر کنیم. یعنی مشکلات این سامانه، فقط به مالیات محدود نمی‌شود و در کسب‌وکار و مشتری‌مداری نیز مشکل ایجاد می‌کند.

 

 

🔺قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان طرح خوبی است و شاید تنها راهی باشد که بتوان تا ۹۹ درصد از فرار مالیاتی جلوگیری کرد. با این وجود، زیرساخت فنی و نیروی انسانی لازم برای اجرای آن فراهم نشده است. همچنین آزمایش‌های درستی روی این طرح انجام نشده تا مشکلات آن مشخص شوند.

 

 

 

https://iliyahesabdar.irایلیا حسابدار

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید