سبد خرید

مالیات ستانی از بانک ها

مالیات ستانی از بانک ها

مالیات ستانی از بانک ها

 

 

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز و گرامی ممنون که با حضور گرمتون همیشه مارو حمایت میکنین

 

امروز میخوایم در مورد یکی از مسائل مهمی که در مورد بانک ها و مالیات ستانی از اونها وجود داره صحبت بکنیم پس با ما همراه باشید

 

☑️رئیس سازمان امور مالیاتی گفت برگ تشخیص مالیاتی برای بانک هایی که تسهیلات مسکن را پرداخت نکرده اند صادر شده و روال قانونی مالیات ستانی از این بانک ها در حال انجام است

 

 

✳️به گزارش خبرگزاری برنا، سید محمدهادی سبحانیان گفت :بر اساس قانون نهضت ملی مسکن بانک‌ها باید سالانه ۲۰ درصد تسهیلات پرداختی خود رابه بخش مسکن اختصاص دهند و در غیر این صورت همان مبلغ را به عنوان جریمه باید به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.

 

✳️وی گفت: تکالیفی که بانک‌ها در مورد پرداخت تسهیلات باید انجام می‌دادند، تک تک بانک‌ها بررسی شدند و برای همه بانک‌ها برگ مطالباتی صادر شده است.

 

✳️رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: با توجه به این که بانک‌ها به برگ تشخیص صادر شده اعتراض داشتند، پرونده آن‌ها در مراجع حل اختلاف است.

 

بیان وزیر اقتصاد از جرائم سنگین برای بانک ها

 

 

☑️وزیر اقتصاد از جریمه ۲۶ هزار میلیارد تومانی بانک‌های متخلف در حوزه اعطای تسهیلات مسکن موضوع قانون جهش تولید مسکن خبر داد.

 

✳️سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام جریمه بانک‌های متخلف در حوزه اعطای تسهیلات مسکن یادآور شد:

 

➖بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند حداقل ۲۰ درصد از تسهیلات پرداختی نظام بانکی در هر سال را با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به بخش مسکن اختصاص دهند.

 

➖سازمان امور مالیاتی کشور موظف است در صورت عدم رعایت این ماده قانونی، در قالب بودجه سنواتی، مالیاتی برابر ۲۰ درصد تعهد انجام نشده را از بانکها و مؤسسات اعتباری مستنکف، أخذ و به خزانه داری کل کشور واریز کند و بر اساس این قانون این مبلغ به حساب صندوق ملی مسکن واریز می­ شود.

 

✳️بر اساس گزارش تهیه شده از عملکرد ۲۵ بانک تا ۱۵ آبان ماه سال جاری بر مبنای رای تجدید نظر دادرسی انجام شده ، ۲۶ هزار و ۲۶۳ میلیارد تومان جریمه برای بانک های متخلف نهایی شده است.

 

 

✴️تاکنون برای موسسه اعتباری نور، بانک دی، بانک صادرات، موسسه اعتباری ملل، بانک ایران زمین، بانک سامان، بانک کارآفرین، بانک پاسارگاد، بانک سینا، بانک شهر، بانک گردشگری، بانک پارسیان، بانک کشاورزی، بانک سپه، بانک سرمایه و پست بانک رای تجدید نظر صادر شده است.

 

 

✴️درباره بانک مسکن، بانک توسعه تعاون، بانک ملی، بانک خاورمیانه، بانک آینده، بانک اقتصاد نوین، بانک ملت ، بانک رفاه و بانک تجارت هنوز رای نهایی صادر نشده است که این موضوع به سرعت انجام شده و عدد جریمه نهایی تمامی بانکها به زودی اعلام خواهد شد .

 

https://iliyahesabdar.irایلیا حسابدار

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید